KATALOG

Sıkça sorulan sorular

Corona Covid 19 tedavisinde kullanılabilir mi ?
Evet, Corona Covid 19 başta olmak üzere bütün salgın hastalıklarda güvenle kullanılabilecek, virüslerin ve tüm patojenlerin etkilerini çok hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Nefes almaya yardımcı olur mu?
Evet, solunum yolu ile uygulandığında dakikalar içerisinde nefes kalitesini arttırmaya başlar. Virüs etkisi ile oluşmuş akciğerlerde oluşan lezyonları çok etkili bir şekilde tedavi ederken, içeriğindeki yüksek miktardaki oksijen sayesinde vücut için gerekli hayati oksijen seviyesini yükseltir.

Virüslerin sebep olduğu boğularak ölüme karşı etkisi nedir ?
Solunum yolu ve destekleyici olarak dil altı damla uygulaması ile birlikte kullanıldığında virüs etkisi ile oluşan boğularak ölüme sebebiyet veren unsurları çok süratli bir şekilde ortadan kaldırarak hastanın hayatını devam etmesinde büyük katkı sağlar. Kandaki oksijen seviyesini çok hızlı bir şekilde maksimuma çıkararak oksijen yetersizliğinden dolayı hayati organlarda oluşabilecek riskleri süratli bir şekilde ortadan kaldırır .

Çok ileri safhada akciğerde oluşmuş lezyonları yok eder mi?
Evet, yapısındaki biosit özellikli etken maddeler ve aktif anyonik oksijen atomları lezyon oluşturan hücre duvarlarına yapışık / hücre içine enfekte bütün patojenleri çok süratli bir şekilde okside ederken, vücudun tedavi sistemini aktive ederek oluşmuş lezyonların kısa sürede ortadan kaldırılmasını sağlar.

Aşı mıdır?
Hayır, kesinlikle değildir. Aşılardan oluşabilecek yan etkileri de barındırmaz. Vücudun savunma sisteminin üretmiş olduğu en etkili savunma enzimi olan doğal biosit ve aktif anyonik oksijen atomları içeren dahili ve harici kullanılabilen organik bir solüsyon formudur.

Yan etkisi var mıdır?
Vücudun savunma sisteminin üretmiş olduğu doğal biosit ve oksijenden oluştuğu için herhangi bir yan etkisi gözlemlenmemiştir.

Corona Covid 19 tedavisinde faydaları nelerdir ?
Solunum yoluyla alınmaya başlandığında, solunum yollarında bulunan ve akciğerlere yerleşerek lezyon oluşturan bütün patojenleri okside ederek öldürmeye başlar, içeriğindeki bol oksijen sayesinde vücudun ihtiyacı olan oksijeni akciğerler vasıtası ile organlara ulaştırır. Sıvı şeklinde alındığında hızla kana karışarak, kandaki oksijen seviyesini yükseltirken, organlara yerleşmiş olan bütün patojenleri okside eder. Bu sayede hastanın hayatta kalmasına büyük fayda sağlayarak, zaman içerisinde iyileşmesine olanak sağlar .

Kronik vakalarda da kullanılabilir mi?
Evet, hastalığın her safhasında güvenle kullanılabilir. Etki süresi çok çabuk ve hızlıdır. Yaşamsal fonksiyonları hızlı bir şekilde normale döndürür.

Organik midir?
Evet, vücudun bağışıklık sistemi tarafından da üretilen enzimlerin, aktif anyonik oksijen atomları sayesinde güçlendirilmiş halidir. Tamamen organiktir.

Saf sudan üretildiği doğru mudur?
Evet, suyun sofra tuzu ile elektroliz edilerek değişik protokoller ile bol oksijenli, doğal biosit haline dönüştürülmüş şeklidir.

Bütün gribal hastalıklarda çok hızlı etki ettiği doğru mudur?
Evet, soluma ve sıvı formunun birlikte alınmaya başladığı ilk anlardan itibaren etkisini derhal gösterir. Burun akıntısını keserken, ateşi düşürür, soluma kalitesini arttırır, vücudun savunma sistemini ve bağışıklık sistemini aktive eder .

Kronik öksürüğü hızlı bir şekilde kestiği doğru mudur?
Evet, özellikle soluma yolu ile alındığında patojenlerin sebep olduğu kronik öksürüğü hızlı bir şekilde kesmeye başlar.

İçerisinde bulunan oksijenin sağlığa faydası nelerdir ?
İçeriğinde bulunan oksijen hızlı bir şekilde kana ve kan yolu ile diğer organlara taşınarak, organların hayati ihtiyacı olan oksijeni temin eder. Kronik hastalarda hastanın hayatta kalma şansını arttırır. Zaman içerisinde metabolizmaya olumlu yönde etki ederek, hücre yenilenmesinde, vücudun yaşamsal fonksiyonlarının rehabilitasyonunda, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, solunan havadan gıda ve içeceklerden vücuda yerleşen toksinleri okside etmesinde aktif rol alarak onlarca faydası oluşur.

Kullanıldıktan sonra vücutta kalıntı yapar mı?
Hayır, kalıntı bırakmaz, okside ederek öldürdüğü patojenler ve ağır metaller kan yolu ile taşınarak vücuttan dışarı atılır.

Vücutta birikmiş olan zehirli ağır metalleri de okside eder mi?
Evet, kan yolu ile taşınarak, vücutta zaman içerisinde biriken toksik maddeleri, ağır metalleri okside ederek parçalar, parçalanan maddeler elimine edilerek boşaltım sistemi tarafından dışarı atılır.

Vücutta bulunan organlara zarar verir mi?
Hayır, zaten vücut tarafından da üretilen bir enzim olduğu için vücuda zarar vermez, içeriğindeki ihtiyaç fazlası oksijen Süperoksitdismutaz, katalaz, dehid- rogenaz, glutatyonperoksidaz enzimleri O8 ile aktive olduğundan organizmayı serbest oksijen radikallerinden korumaktadır .

İçeriğinde bulunan fazla oksijene ne olur?
Enzimler tarafından vücuttan atılır.

Corona dahil salgın hastalıkların yayılmasını engellemede kullanılabilir mi?
Evet, enfekte olmuş hastaların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olurken, koruma amaçlı kullanan kişiler virüslere maruz kalsalar bile çok hızlı bir şekilde tedaviye cevap verir. Bu sayede hastalığın insanlar vasıtası ile yayılmasının önüne geçilebileceği gibi, dezenfektan olarak kullanıldığında ortamda ve havada asılı bulunan, sulara karışmış olan bütün bakteri ve virüsleri saniyeler içerisinde yok ederek hastalığın yayılmasına müsade etmez .

Bütün virüs çeşitlerini, bakterileri, küf ve mantarları okside ederek öldürdüğü doğru mudur?
Evet. İnsan, hayvan ve bitkiler gibi çok hücreli canlılara zarar vermeden bütün mikroorganizmaları saniyeler içerisinde okside ederek öldüren dünyadaki en güçlü doğal biosit formudur.

Dünyadaki bütün virüsleri bakterileri okside ederek öldüren en güçlü formül olduğu doğru mudur?
Evet, laboratuvar çalışmalarında bu ispatlanmıştır. Bütün patojen çeşitlerinde şok öldürme gücüne sahiptir.

Bütün mikroorganizmaları öldürürken, vücutta bulunan hücrelere de zarar verir mi?
Hayır, zaten vücut tarafından da üretilen doğal bir enzim olduğu için herhangi bir zarar vermesi söz konusu değildir.

Açık yaralara, yumuşak dokuda bulunan zedelenmelere temas ettiği zaman zarar verir mi?
Hayır, tam tersi açık yaralarda ve yumuşak dokularda bulunan zedelenmelerin hızlı ve süratli bir şekilde vücut tarafından tedavi edilmesine olanak sağlar

Açık yaralarda antiseptik olarak kullanılabilir mi?
Evet, yaralara yerleşen bütün mikroorganizmaları saniyeler içerisinde öldürürken, içeriğindeki bol oksijen sayesinde yaraların ve zedelenmelerin hızlı bir şekilde iyileşmesine olanak sağlar.

Yanık tedavisinde kullanılabilir mi?
Evet, oluşması muhtemel lezyonların önüne geçmesi, tahrip olmuş hücrelerin yenilenmesine olanak sağlaması, ağrı, acı hissi vermemesi gibi sebeplerden dolayı kullanılabilecek en etkili su bazlı solüsyonlardan biridir. PH seviyesi buna müsade etmektedir.

Göze temas ettiğinde ne olur?
Olumsuz bir etkisi olmaz, hatta tam tersi göz yolu ile bulunan patojenlerin de temizlenmesini sağlar.

Dezenfektan olarak kullanıldığında vücuda zararı var mıdır?
Hayır tam tersi, deri dokusuna uyumlu PH seviyesi sayesinde zararı olmadığı gibi, uygun dozlarda kullanıldığında doku yenilenmesine fayda sağlayarak yaşlanma etkilerini geciktirir.

İlaç mıdır?
Vücut tarafından da üretilen doğal bir biosittir. Tedavi ve bakım amaçlı kullanılabilen organik bir solüsyondur. Yapılmakta olan değişik klinik çalışmalar neticesinde farklı alan ve amaçlarda kullanılabilecek ilaç yapımlarında kullanılabilir.

Gıda Takviyesi olarak kullanılabilir mi?
Evet, bununla ilgili gerekli yasal izin ve belgelere haizdir.

İçilebilir mi?
Evet, uygun dozlarda suya karıştırılarak içilebilir.

El yüz gibi bölgelerde haricen kullanılabilir mi ?
Evet, doku uyumludur. Su ile seyreltilerek kullanıldığında hijyen sağladığı gibi, hücre yenilenmesinde aktif rol alarak yaşlanma belirtililerini geciktirebilir.

Kanser tedavisinde kullanılabilir mi ?
Elimize ulaşan ilk bulgular umut vadetmektedir. İlerleyen süreçlerde laboratuvar ve klinik çalışmalarda etkileri araştırılmaya devam edilecektir.

koah ,zaturevs gibi diğer solunum yolu hastalıklarında kullanılabilir mi ?
Evet, patojen tabanlı bütün solunum yolu rahatsızlıklarında çok etkilidir.

Yaşlanma sürecini geciktirdiği doğru mudur?
Hücre yenilenmesinde oksijenin büyük bir etkisi olduğu bilinen bir gerçektir. İçeriğinde bulunan aktif oksijen atomlarının bu etkinin oluşmasına katkı sağlayacağı yönünde klinik ve laboratuvar çalışmalarına devam edilecektir.

Kırışıklıkları tedavi eder mi?
Hücre yenilenmesinde oksijenin büyük bir etkisi olduğu bilinen bir gerçektir. Bu etkinin uygun dozlarda kullanılacak, içeriğinde bulunan aktif oksijen atomlarının bu etkinin oluşmasına katkı sağlayacağı yönünde klinik ve laboratuvar çalışmalarına devam edilecektir.

Yorgunluk hissini giderdiği doğrumdur?
Evet, içeriğindeki aktif oksijen vücudun savunma ve tedavi sistemini, aktive ettiğinden ve dolaşım sistemini rehabilite ederek organlara bol miktarda oksijen taşıdığından dolayı yorgunluk belirtilerini hızlı bir şekilde giderir.

Sporcular gibi yüksek kondisyon ve güç gerektiren aktivasyonlar da faydası olur mu?
Evet, aktif oksijen ihtiva eden doğal biosit ‘in vücut direncini arttırdığı gözlemlenmiştir.

Dikkat eksikliğini, odaklanma sorununu giderebilir mi ?
Evet, aktif oksijen ihtiva eden doğal biosit ‘in dolaşım bozukluklarını giderdiği, vücut direncini arttırdığı, dikkat eksikliği ve odaklanma problemi yaşayan kişilerde bu sorunların giderilmesinde olumlu etkileri gözlemlenmiştir.

Vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirir mi?
Evet, aktif oksijen ihtiva eden doğal biosit ‘in vücudun bağışıklık sistemini olumlu yönde aktive ettiği gözlemlenmiştir.

Görme bozukluklarının tedavisinde fayda sağlar mı?
Aktif oksijen ihtiva eden doğal biosit ‘in görme yetisinde olumlu yönde etkileri olduğu gözlemlenmiştir.

Diabet ve şeker hastaları kullanabilir mi?
Diabet ve şeker hastalarında olumsuz bir etkisi gözlemlenmemiştir.

Sigara kullanımı neticesinde ortaya çıkan rahatsızlıklara da faydası var mıdır?
Evet, kesinlikle vardır. Özellikle üst solunum yollarında ve akciğerlerde oluşan rahatsızlıklarda çok süratli ve etkin bir şekilde olumlu etkileri vardır.

Ayak ve ellerde oluşan mantarlara karşıda etkili midir?
Evet, haricen sürülerek ve dahilen sıvı şeklinde alındığında buralara yerleşen bakteri, küf, mantar vs patojenleri öldürür.

Koltuk alt , bikini, ayak bölgesinde mantar ve bakterilerden dolayı oluşan kokuların giderilmesinde de etkilimidir ?
Evet , kesin ve etkilidir .

Saç ve kıl diplerinde oluşan bakterilere karşı fayda sağlar mı?
Evet, kesin ve etkilidir.

İçme sularının sterilizasyonunda kullanılabilir mi ?
Evet, içme suyuna karıştıracağınız uygun dozlar , sudaki bütün mikroorganizmaları hızlı ve kesin bir şekilde okside ederek öldürür, steril bir hale getirir.

Havuz sularının temizlenmesinde kullanılabilir mi?
Evet, uygun dozlarda kullanıldığında cilde zarar vermeden havuz sularında bakteri ve mikroorganizmaların tamamını kesin ve etkili bir şekilde okside ederek öldürür .

Merkezi havalandırma sisteminde kullanıldığında ne olur?
Buharlama sistemi ile merkezi havalandırma sistemine adapte edildiğinde, havalandırma kanalları ve filtrelerinde biriken mikroorganizmaları okside ederek öldürür, buralarda tekrar üremelerine müsade etmez. Hastane, Avm, Plaza, Sinema, Fabrika, Marketler vs gibi havalandırılan alanlardaki bütün mikroorganizmaları okside ederek, hava yolu ile yayılan salgın hastalıkların önüne geçer. Havaya vereceği aktif anyonik oksijen atomları sayesinde daha kaliteli ve bol oksijen solunumunu sağlayarak solunum kalitesini arttırır.

Lavabo, küvet, banyo mutfak vs gibi yerlerde temizlik ve hijyen için kullanılabilir mi?
Evet, buralarda üremesi ve yerleşmesi muhtemel bütün mikroorganizmaları kesin ve etkili bir şekilde öldürür. Önemli uyarı: Oksitleme potansiyeli yüksek olduğundan metal eşyalar üzerinde korozotif etki oluşturabilir.

Tarım ve bahçe sulamasında kullanılabilir mi?
Evet, bitkiye zara vermeden toprakta bulunan mineralleri oksitleyerek bitki köklerinin bu mineralleri emebilmesini kolaylaştırır.

Sebze ve meyvelerin yıkanmasında kullanılabilir mi ?
Evet, yıkama suyuna ilave edildiğinde bitki ve sebze üzerlerine yerleşmiş bütün bakteri mantar küf vs saniyeler içerisinde öldürerek hijyen sağlar. Önemli Uyarı; Oksitleme potansiyeli yüksek olduğundan, yıkanan sebze ve meyvelerin kısa sürede tüketilmesi gereklidir.

Kanalizasyon atıklarının temizlenmesin de kullanılabilir mi ?
Evet, bu alanlara ve suda yerleşmeye ve üremeye çalışan bütün mikroorganizmaları okside ederek öldürür. Çevreye pis kokuların yayılmasının önüne geçer.

Deniz ve göllerin temizliğinde kullanılabilir mi ?
Evet, doğal hayatı ve göl / deniz canlılarını tehlikeye sokan bakteri, mantar vs mikroorganizmaların üremesine engel olurken, bunlardan mütevellit oluşan kötü kokuların giderilmesini sağlar.

Hayvancılık sektöründe kullanılabilir mi ?
Evet, içme sularına katılacak uygun dozajlama sayesinde patojen kaynaklı hastalıkların önüne geçilerek, ölüm oranlarını düşürdüğü gibi daha sağlıklı ve kaliteli hayvansal ürünlerin üretilmesini sağlar.

Evcil hayvanların temizlenmesinde kullanılabilir mi ?
Evet, evcil hayvanların deri ve kürklerine yerleşen parazitleri, mantar vs bakterileri, hayvan dostlarımıza zarar vermeden temizleyerek, hem onların hemde bizlerin daha hijyenik koşullarda yaşamamıza olanak sağlar.

Çamaşırların yıkanmasında kullanılabilir mi ?
Evet, ama sadece beyaz renkli çamaşırlarda hijyen için kullanılması tavsiye edilir. Renkli çamaşırlarda yüksek oksitleme özelliğinden dolayı renklerin soluklaşmasına sebebiyet verebilir.

Kimya sektöründe kullanılabilir mi ?
Evet, oksitleme kabiliyeti çok yüksektir. Bu tür ihtiyaç olan alanlarda güvenli bir şekilde kullanılabilir .

Aktif Anyonik Oksijen Lisansına Haiz Ürün ve Markalar

İletişim
baynova.com.tr
info@baynova.com.tr

Ultra Biosit enzimli Aktif Anyonik Oksijen’in tüm patent , lisans , sınai mülkiyet hakları Baynova Teknoloji A.Ş ‘ye aittir .

Baynova Teknoloji A.Ş.
Başkent Organize Sanayi Bölgesi ,
Başkent Bulvarı No:8
Malıköy / Ankara
Tel: +90 (312) 512 80 00